fashion-stl.cz

fhttps://www.facebook.com/fashionstl-show-fashionstlcz-1613485282205266/?fref=tshttps://www.facebook.com/fashionstl-show-fashionstlcz-1613485282205266/?fref=tsshapeimage_1_link_0
@mailto:fashionstlcz@gmail.com?subject=Hello%20from%20the%20web
 

@

Olo Křížová

kreativní


@

Adam Jech

technologický

 

Organizátoři

Kde nás najdete

Makers Lab Paralelní Polis


Móda a moderní technologoie. To není pohádka.

To je fashion.stl

Co se stane, když se střetne móda a moderní technologie na jednom místě? Vznikne jedinečný projekt, jako je právě fashion.stl, při kterém oba tyto protipóly dosáhnou harmonie. 


Jeho letoším tématem je Body Construction - návrháři začínají objevovat možnosti nových technologií a svoji tvorbu a řemesla posouvají o dimenzi dál.

Projekt vznikl ve spolupráci Czech Fashion Council a Makers Lab Paralerní Polis.


Staňte se součástí fashion.stl. Stáčí pár kliknutí a můžete být hvězdou celé naší show. Nebo toužíte být spíše módním návrhářem? Koukněte na Hit hit, kde najdete řadu možností, jak nás můžete podpořit. 


Line up 

 

1.10.16 fashion.stl Show, La Fabrika, Praha

 

Mediální centrum fashion.stl | FaceBook

CFC: Občanské sdružení na podporu rozvoje a propagace české módy. Nezisková organizace, sloužící k propojení a aktivizaci komunikace jednotlivých sfér české módní scény.

MakersLab: 3D tisková dílna specializovaná na 3D tisk, 3D skenování, Rapid Prototyping, Arduino, 3D modeling, workshopy, aditivní výrobu, a školení veřejnosti i profesionálů.

Manifest fashion.stl: Tvoříme vztah mezi módou a 3D tiskem, využíváme nové technologie k realizaci módních kolekcí a konceptů.


Cílem fashion.stl je vytvořit na české scéně platformu pro setkávání inovativních módních tvůrců, designérů a technologů, ukázat

možnosti technologie 3Dtisku v kreativní tvorbě, a pravidelně představovat výsledky, posunuté hranice a postupně vylaďované řemeslo 3D tisku. Skupina vybudovala prostor pro setkávání a podporuje využití technologie 3Dtisku jako bežnou součást vytváření módních kreací. Dokazuje, že spojením kreativity návrhářů a konstruktérů, lze vytvořit unikátní módní kolekci překračující region.


První ročník fashion.stl proběhl v pražské v La Fabrice v říjnu 2015. Téměř čtyři stovky diváků vidělo v Praze první unikátní přehlídku módních kolekcí 7 týmů složených z profesionálů v módním designu a technických konstruktérů a návrhářů. Představili se tito návrháři a konstruktéři: Alžběta Moreno & Šimon Prokop, Monika Vaverová & Martin Žampach, Oldřich Anton Vojta & Martin Hřeben, Viktoria Vittori, Denisa Nová & Helena Lukášová, Petra Šorejsová, Martina Šebková & Jana Trundová.


Téma druhého ročníku: Body Costructruction: Věčná inspirace pochází z toho, co máme stále na očích, člověk, jeho krása, křivky. A naopak věčná nespokojenost pramenící z neustálé snahy toto tělo modifikovat.

Na přípravách letošního ročníku fashion.stl již pracuje celkem 12 týmů. Uvidíme práce jak etablovaných módních designérů, tak studentů, kteří mají zájem tvořit pomocí nové technologie 3D tisku.

Vrcholem druhé sezóny fashion.stl bude hlavní módní přehlídka 3D tištěné módy v Praze v La Fabrice v sobotu 1.10.2016.


Fashion.stl má organizační podporu Czech Fashion Council a technickou podporu Makers Lab.

Fashion.stl hledá další strategické partnery, pro něž nabízí několik forem partnerství.


f

@

Archiv

journalist & reporters welcome

registration for shared media center

LETOS NÁŠI PRÁCI PODPORUJÍ A ZA TO JIM DĚKUJEME.

    CZECH FASHION COUNCIL

    MAKERSLAB

    FILLAMENTUM

    PYXIS

    MCAE SYSTEMS

    KRYAL CUBE

    SALON PETRA MECHUROVA

    MAKE-UP INSTITUTE PRAGUE

GO OUT

super.czhttps://www.super.cz/456595-takhle-se-zatim-neodhalila-ani-v-tvari-anne-slovackove-vykukoval-v-satech-vytvorenych-v-tiskarne-zadecek.html